1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nikitadnepr [17]
3 years ago
6

Please, I need help fast!​

Mathematics
2 answers:
Vesna [10]3 years ago
8 0

Answer:

Step-by-step explanation:

The answer to your question is -40

Solnce55 [7]3 years ago
4 0
The answer to you equation is -40 :)))))
You might be interested in
_______ samples are used to ensure representation from different types of subgroups in a population.
atroni [7]

Answer:

d

Step-by-step explanation:

can i have brainliest

5 0
2 years ago
When a trinomial is factored as (x + p)(x + q), what is the sum of p and q? A.The constant term of the trinomial B.The coefficie
nalin [4]
<span>\(x^2 + ax + b\) factors into \((x + p)(x + q)\), where \(p\) and \(q\) are factors of \(b\) whose sum is \(a\).</span>
5 0
3 years ago
The sales tax rate in New Mexico is 5.125%. What will you pay for a $14.50 area rug in New Mexico after tax?
vlada-n [284]

Answer:

15.243125

Step-by-step explanation:

we need to calculate how much would be the tax for 14.5$

so 14.5 * 5.125% = 0.743125

and then we will add that to 14.50

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Name the angle relationship. Find the measure of angle b.
Viefleur [7K]

Answer:

Vertical angels, b is the same as the opposite angle, 86

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
A 2-quart carton of soy milk costs $3.80. What is the price per pint?
melomori [17]

Answer: .95

Step-by-step explanation: There are 2 quarts and in each quart there are 2 pints. 1 quart would cost $1.90 and half of that which would be a pint is .95.

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Twice the sum of -2 and a number is the same as the number decreased by 5/2.<br><br>The equation is
    11·1 answer
  • Paula a college student earned $3,600 one summer during the following semester she spent $2500 for tuition $650 for rent and $43
    8·1 answer
  • Graph the function g(x)=10*(3/5)^t
    9·1 answer
  • If anybody knows anything I beg you help PLS HELP
    6·1 answer
  • The data in the table represents a company’s profit based on the number of items produced
    9·1 answer
  • I need help please ?!!!
    15·1 answer
  • jack works after school. each day he is paid a set amount, plus an hourly wage. look at the table. choose linear function f jack
    12·1 answer
  • Zeb and his wife have a taxable income of $167,487. What is their tax liability?
    6·1 answer
  • Lin wants to know how many games teenagers in the United States have on their phones.
    15·1 answer
  • The student will study for the quiz on which he is likely to do worse by guessing. Which quiz should he study for?
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!