Cost of 32 ounces yoghurt = $1.62
Cost of 1 ounce = $1.62/32 = $0.05 (approx)
Answer:
Step-by-step explanation:
Scalene triangle as all angles are of different measurement
Answer:
q=59
Step-by-step explanation:
A right angle is 90 degrees. So:
90-31=q
59=q
Hope this helps! Please mark brainliest :)
Answer:
C- is more likely going to be your answer.