Answer:
8/21
Step-by-step explanation:
add up all the candies no matter what flavor
8+5+2+6=21
there are 8 grape candies
8/21
I think it’s $34 but i’m not sure
Answer:
$172.80
Step-by-step explanation:
$160.00 x 1.08=$172.80
Answer:
plot the reflection by finding the corresponding points by pretending that y=x-6 is the x-axis, so like (4,-1), (0,-5), (0,-3)
Step-by-step explanation:
No because a function is like all connected I think