Answer:2.88
Step-by-step explanation:Because 80% is 0.8 and 360% is 3.6 and when u multiply them u get 2.88
Answer:
A. 3a-2=54
Step-by-step explanation:
3 x her age - the 2 year will equal 54
$2.38/0.40 lb = $5.95/1 lb
The spinach cost $5.95 per pound.
Answer:
NOT a function
Step-by-step explanation:
a function exists when every unique x input has a unique y output.
here every x less than 0 has two y values.