Ted bought a sweatshirt and a T-shirt for $45.60. If the sweatshirt cost $24.50, how much did he pay for the T-shirt?
1 answer:
The cost of the T-shirt is the difference between the total cost and the cost of the sweatshirt.

The T-shirt cost C. $21.10.
You might be interested in
Answer:
Skewed Left
Step-by-step explanation:
You could find the unit rate by dividing 2884 miles by 7 days to get 412 miles/ day
Answer:
3.5
Step-by-step explanation:
Step-by-step explanation:
f(2)= -2×2×2+ 6×2 -7
=-8+12-7
=-3
The ones that have the same number of rows and columns