1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
emmasim [6.3K]
3 years ago
7

Maryanne sells cruise vacations.

Mathematics
2 answers:
grandymaker [24]3 years ago
4 0

Answer:

fcriohewdsajiodsx

Step-by-step explanation:

oing this for something! tewsting

lions [1.4K]3 years ago
3 0
200 is your answer to the question
You might be interested in
Karen runs a print shop that makes posters for large companies. It is a very competitive business. The market price is currently
kumpel [21]
AFC = FC / Quantity printed 

<span>So given she prints 1,000 posters: AFC = 250.00/1000 = $0.25 </span>
<span>Given she prints 2,000 posters: AFC = 250.00/2000 = $0.125 </span>
<span>Given she prints 10,000 posters: AFC = 250.00/2000 = $0.025 </span>

<span>ATC = TC / Quantity printed </span>

<span>where TC = FC + Variable C * Quantity printed </span>

<span>If she prints 1000: TC = 250 + 2000*1000 = 2,000,250 </span>
<span>ATC = 2,000,250/1000 = 2000.25 </span>

<span>If she prints 2000: TC = 250 + 1600*2000 = 3,200,250 </span>
<span>ATC = 3,200,250/2000 = 1600.125 </span>

<span>If she prints 10000: TC = 250 + 1600*2000 + 1000*8000 ($1000 for each additional poster after 2000) = 11,200,250 </span>
<span>ATC = 11,200,250/10000 = 1120.025</span>
7 0
3 years ago
How can math help in your daily life? <br> How will it benifit you in the future?
Natali [406]
Math can help you when you go to a store and buy stuff. Like when you go to the store when you're older and giving in money for what your buying. Or seeing if you have enough money to buy stuff. Hope it helps :)
7 0
3 years ago
I need help please!!!
AleksAgata [21]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
70% of the 30 sandcastles at Donatello Beach have moats. how many more moats are there​
bixtya [17]

Answer:

21 moats

Step-by-step explanation:

.70 x 30 = 21

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
If the 12-pack of water bottles at Kroger costs $4.60 then How much would one of those bottles of water cost?
xeze [42]

Answer:

Step-by-step explanation:

If the 12-pack of water bottles at Kroger costs $4.60 then How much would one of those bottles of water cost?

1. Divide the cost by the number of bottles.

4.60 ÷ 12 = $0.38/bottle

8 0
3 years ago
Other questions:
  • How can i write 0.632 in 2 other forms
    9·1 answer
  • Rewrite the expression with rational exponents as a radical expression by extending the properties of Internet exponents
    11·1 answer
  • A rectangle has a prism length os 4 1/4 a width of 3 in and height is 1 1/4
    10·2 answers
  • Is a factor a part of a multiplication sentence or not.
    7·1 answer
  • Katy is walking toward a bridge. See full question below
    12·2 answers
  • Can someone help me oit
    6·1 answer
  • A rocket was launched into the air from a platform above the ground
    5·1 answer
  • Can you help me with this?
    14·2 answers
  • What charge is the neutron?<br> Katlyn-charged<br> negative<br> no charge (neutral)<br> positive
    15·1 answer
  • A train travels from Ambervale to Westbrook at a constant speed of 96km/h. If the trip takes a total of 3 hours 20 minutes, what
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!