1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tatyana61 [14]
3 years ago
14

I need help please help me

Mathematics
2 answers:
densk [106]3 years ago
5 0
It is blury. take an anther pic please
Yuri [45]3 years ago
5 0
It's to blurry to answer. Take another picture please
You might be interested in
5 pounds of apples cost $9.95. Find the unit rate.
Anna71 [15]
9.95[divide]5 = $1.99
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
How many solutions over the complex number system does this polynomial have?
RideAnS [48]

Answer:

6

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
What is the answer to x+3/5=1/6
salantis [7]

Answer:

x= -13/30

Step-by-step explanation:

For this you have to get rid of the 3/5 first.

By doing this you do it on both sides.

Which will get you -3/5 on the left side.

X = 1/6

-3/5 on the right side

x = -13/30

6 0
2 years ago
You're planning to visit with seven clients today and you estimate that at most each client will require 3/4 of an hour of your
erma4kov [3.2K]

Answer:

45 mins

Step-by-step explanation:

Estimated time it would take to visit with each client = fraction of time required for one client x 60 minutes

3/4 x 60 = 45 minutes

time it would take to visit with 7 clients = 7 x 45 minutes = 5hours 25 mins

5 0
3 years ago
(02.03)
Dmitry [639]

The use of ratio language was used in the following sentences:

For every 1 students out of school, there are 10 students in school

For every 5 apples John eats, he eats 20 boxes of chocolate

For every 5 minutes,  study, I sleep for 1 hour

Ratio is used to show the relationship that exists between numbers. It shows the frequency of the number of times that value of one number is contained within the value of another number or numbers

For example, There are 3 apples and 20 oranges. If I want to express the relationship between apples and oranges as a ratio. The ratio will be 3 : 20 . It means for every 3 apples, there are 20 oranges.

To learn more about ratios, please check: brainly.com/question/13419413?referrer=searchResults

8 0
2 years ago
Other questions:
  • the coordinates of the endpoints of AB are A (-8, -2) and B(16,6). Point P is on AB what are the coordinates of point P such tha
    11·1 answer
  • Complete the division problem by determining the number that should be placed in the box.
    14·2 answers
  • Hippalectryon
    8·1 answer
  • Connor had 37 green marbles. Then he bought 3 bags of blue marbles. There were 6 marbles in each bag. How many marbles does Conn
    14·1 answer
  • 6-(666+987889879878)
    13·2 answers
  • What is the height of the parallelogram?
    6·2 answers
  • A line that includes the points (
    7·1 answer
  • I really need help! it’s due soon:)
    9·1 answer
  • 1+5+10-7*15+45/2<br> please help it’s due soon!!!
    7·1 answer
  • What are the intercept of 2X+3y= 6z=30
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!