1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
RSB [31]
3 years ago
5

V = THE PICTURE WILL BE INSERTED

Mathematics
1 answer:
ANTONII [103]3 years ago
4 0
What is 'V =' referring to?
You might be interested in
At a swimming race, 3 out of 10 swimmers won a ribbon. What percent of the swimmers won a ribbon?
gogolik [260]

Answer:

30% of the swimmers won a ribbion

and 70% didnt

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
How to divide the area of 10X10 into 30 equal pieces
-BARSIC- [3]
30 divided by 10 and youll get it into each hope that helped
7 0
3 years ago
PLEASE HELP FOR EACH OF THE FIGURES, WRITE AN ABSOLUTE VALUE EQUATION
Likurg_2 [28]

The solution set 0 and 8 are the true values of the absolute value equation

The absolute value equation that has the a solution set of 0 and 6 is |x - 3| = 3

<h3>How to determine the absolute value equation?</h3>

From the figure, the solution sets of the absolute value equation are given as:

x = {0, 6}

Calculate the mean of the solution set

Mean = 0.5 * (0 + 6)

Mean = 3

Calculate the difference of the solution set divided by 2

Difference = (6 - 0)/2

Difference = 3

The absolute value equation is the represented as:

|x - Mean| = Difference

Substitute known values

|x - 3| = 3

Hence, the absolute value equation that has the a solution set of 0 and 6 is |x - 3| = 3

Read more about absolute value equation at:

brainly.com/question/2166748

5 0
1 year ago
A chef has 2 blocks of butter. Each block weighs 1 pound. She cuts each block into sixths.
Flauer [41]

Answer:

220

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Please help me with this question
Sonbull [250]
1. 7
2. 2
3. not sure
4. not sure
5. 1,000
6. 350
7. 40
8. 14
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Alice purchased 4 1⁄2 kilograms of olive oil for $27. What is the price per kilogram?
    14·1 answer
  • Can someone please explain to me how to do this!? From 58 books to 65 books?
    9·1 answer
  • When I'm renting someone else's place, I really have to take care of it, unless I want to throw away a lot of money
    8·2 answers
  • Question 1(Multiple Choice Worth 5 points)
    5·1 answer
  • Is the following shape a rectangle
    12·1 answer
  • Clare was solving an equation, but when she checked her answer she saw her solution was incorrect. She knows she made a mistake,
    8·2 answers
  • What is the solution to the system of linear equations graphed below?
    11·2 answers
  • PLEASE HELP! BRAINLIEST to correct answer!!
    7·1 answer
  • What is the circumference?<br> 30 ft
    9·1 answer
  • Please help i’ll give you brainlieest
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!