Unit rate is (cost) per 1 unit
the unit is fluid oz
'per' is fraction
cost/1unit
so we do
2.56/32
divide completely
2.56/32=0.08/1
the unit rate is $0.08 per oz
Answer:
so if all of the awnsers are whole numbers it is going to be 12/12
Step-by-step explanation:
all you need to do is change your percentages to decimal and then multiply
Answer:

Step-by-step explanation:
Assuming we want to find the equation (74,2) and (4,9)
This is an equation of a straight.
Let this equation be y=mx+b.

We substitute the slope and (4,9) to get:

We rewrite in standard form to get:

The total would be $14.77
because we will do 0.15x12.84 which is 14.766 but since this is money we round to the nearest hundredth , and that is $14.77