PB = 12 (P=1, B=2) Numerical values are assigned to each letter and each letter takes on a single number.
Answer:
your answer would be at 11 and 1
Step-by-step explanation:
Answer: The 12.81 for 14 lbs of apples is the better buy.
Step-by-step explanation:
Find the unit price (the price of 1 lb of apples)
7.64/8 lbs = 0.955 per pound
12.81/14 lbs. = 0.915 per pound;
Answer:
what do you mean on the question?
Step-by-step explanation:
Answer:
D, 225
Step-by-step explanation:
Because this equation already has a1, it's useless to test with that, so instead solve for a2.
You would have a2 - 5a1, which would get you a2 = 5(9) because we already know what a1 is, which is 9. a2 = 45
Now we have a2, which is 45, so now we solve for a3
We would have a3 = 5a2 = a3 = 5(45) which is 225 which is a3
Also thanks for the fat 18 points dude, you really put 36 points into this one big value hope this one helped you a lot