1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Simora [160]
3 years ago
11

Convert 382000 cm^3 into m^3

Mathematics
1 answer:
Gwar [14]3 years ago
5 0
1m^{3}=1000,000cm^{3}
Thus 382,000 is ;
\frac{382000}{1000000}
=0.382 m^{3}
You might be interested in
Carly wants to buy 10 litres of
yuradex [85]

Answer:

The correct answer is:

Home stores: £23.75

Paint Supplies: £27.30

The DIY Shop: £22.50

4 0
3 years ago
A number is less than 15"
Yuri [45]

Answer:14

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Do the ratios 20/10 and 1/2 form a proportion?
Tems11 [23]

Answer:

Yes . Divide by 10 for 10/20 to get 1/2.

10/10= 1

20/10= 2

10/20= 1/2

6 0
3 years ago
What is the polynomial 3y2 + (y + 7)2 – 15 after it has been fully simplified and written in standard form?
Greeley [361]

Answer:

4y^2 + 14y + 34

I hope this helps :)

4 0
3 years ago
What is 406,823 rounded to the nearest ten thousand
Anvisha [2.4K]
Either 407,00 or 406,900
8 0
3 years ago
Other questions:
  • tom went to a park that is the shape of a square if he runs a total of 8 miles around the park how far would it have been if he
    5·1 answer
  • On Wednesday at camp, Samuel went for a hike at 6:30 A.M. The hike took 2 hours and 15 minutes. As soon as he got back from the
    11·2 answers
  • on a map a city block is a square with three of its vertices at (-4,1),(1,1),and(1,-4). what are the coordinates of the renaming
    11·1 answer
  • PLS HELP!! 1 through 8, if you answer you don’t have to do them all just at least a few pls
    9·2 answers
  • Jen wants to tile the floor of her kitchen . The floor is recrangular and measures 12 feet by 8 feet. If it costs $2.50 per squa
    9·2 answers
  • 253! divided by 252!
    5·1 answer
  • I need help please . . . . i even upped the points . . .
    7·2 answers
  • Claire purchases a new dress for the prom. The dress is priced $160, but it is on sale for 30% off. Claire’s aunt works at the s
    9·1 answer
  • A rectangular prsim has a volume of 144 cubic yards. The height of the prism is 12 yards, and the width of the prism is 2 yards.
    8·1 answer
  • If a crate of 250 apples costs $95, what is the unit cost
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!