Answer:6z
Step-by-step explanation:
4z+2z=6z
Answer:
Price per ounce is $0.062
Step-by-step explanation:
Here, we want to find the unit price in which this vase is price per ounce
Firstly, we need the total ounce value
1 pound = 16 ounce
so two pounds will be 2 * 16 = 32 ounces
So the total ounce value is 32 ounces + 8 ounce = 40 ounces
So 40 ounces = $2.48
price per ounce will be $2.48/40 = $0.062 per ounce
Answer:
750 total people
Step-by-step explanation:
25 to 50 = 1/2
So: 250 x 2 = 500 men
500 + 250 = 750 total
Not sure of the answer but i know what factors
p ^2 - 2p
p (p-2)
-q^2 +2q
-q (q-2)
so maybe (p-q) (p-2) (q-2)
Answer: the height of the flagpole is 21 ft.