1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
horsena [70]
2 years ago
13

Solve for y y/p-q = y/p+q

Mathematics
1 answer:
jok3333 [9.3K]2 years ago
5 0
Y^2-pq^2/p is your answer i think
You might be interested in
What is the perimeter of the entire design?
Sloan [31]

Answer

The Answer is B. 64

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help please simple question
Korvikt [17]

Answer: x ≤ − 3/2

how i got the answer : I used something but it wont let me say ;-; hope it helps!

 

8 0
2 years ago
The sum of 2n and 5 is equal to n<br>​
Nina [5.8K]

Answer:

n=-5

Step-by-step explanation:

Isolate the variable

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the solution to this inequality?
kirza4 [7]

Answer:

I think its B. ?????

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Write the ratio 36 computers for every 6 students in 3 ways
rjkz [21]

Answer:

Step-by-step explanation:

Lol

6 0
2 years ago
Other questions:
  • One store sells milk for $3.00 per gallon. A second store sells milk for $0.80 per quart. If you need two gallons, which store s
    6·2 answers
  • A bicycle wheel travels 30π inches for each revolution. What is the diameter of the wheel?
    15·1 answer
  • Point Q is reflected over the x-axis onto its image Q'(-7,-3). Determine the coordinates of the pre-image. A(7, 3) B(7, -3)C (-
    8·1 answer
  • Use the product, quotient, and power rules of logarithms to rewrite the expression as a single logarithm. Assume that all variab
    10·1 answer
  • Need help with number 1
    15·2 answers
  • Consider the given data. x 0 2 4 6 9 11 12 15 17 19 y 5 6 7 6 9 8 8 10 12 12 Use the least-squares regression to fit a straight
    11·1 answer
  • For each ordered pair, determine whether it is a solution to y=-8
    8·1 answer
  • Drag and drop the correct value to the blank for step 1 in solving this equation.
    6·1 answer
  • Bryan and Yuan started out at their houses and are biking towards each other. Bryan started
    6·1 answer
  • The price of 600 grams of candy and 1.5 kg of cookies is $4.62. What is the price of one kg of cookies if it is $1.4 cheaper tha
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!