1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
OverLord2011 [107]
3 years ago
13

[Geometry]

Mathematics
1 answer:
Ratling [72]3 years ago
7 0
The answer is A. You need an additional angle and the side must be between the two angles.  It's called the 'included' side.
ASA means Angle, Side, Angle
You might be interested in
What is "b is no more than -5"<br> and <br> "w is no less than 0"
Julli [10]
B<-5 (the < has a line under it to say it is less than or equal to) 
w<0 (same line underneath) 
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone tell me what is...............<br> sike I lied here have 100 points
bixtya [17]

Answer:

What is 9+10? It's 19

Step-by-step explanation:

Omg, thank you so much again!!!

You're da best!!!

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which of the following is a geometric sequence? Help pleaseee!
ioda

Answer: B

Step-by-step explanation:

Division of components are consistent  - the same

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The life in hours of a 75-watt light bulb is known to be normally distributed with σ = 25 hours. Suppose that you wanted the tot
Temka [501]

Answer:

Step-by-step explanation:

Download docx
4 0
3 years ago
What s 7+10. i need an answer now
pashok25 [27]

Answer:

17

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 14. This week, Anita spent 3 1/2 h practicing the piano. She also spent 6 1/4 h at soccer practice and 4 1/3 h on the telephone.
    10·1 answer
  • Consider the sequence: 1536, 768, 384, 192, 96, ... Determine the 11th term of the sequence. Group of answer choices
    13·2 answers
  • A teacher wants to know whether the students in the entire school prefer watching television or playing outdoor games after scho
    5·2 answers
  • The cost per pound is described as the unit price. If 2 lbs of meat cost $4.88, what is the unit price for (cost for 1 lb of mea
    10·1 answer
  • Which two temperatures have a sum of 0 degrees Celsius?
    12·1 answer
  • Plz help ASAP! <br>solve for m.<br>p=2m+2u 
    6·1 answer
  • Macy of New York sold LeeCo. of Chicago office equipment with a $7,600 list price. Sale terms were 1/10, n/30 FOB New York. Macy
    5·2 answers
  • HELP ME WITH THIS PLZ I WILL GIVE BRAINLIST The graph of g(x) = ax2 opens downward and is narrower than the graph of f(x) = x2.
    13·1 answer
  • Solve for z 7-√3z+2=4 What is the root? If there is no root, choose none. z = 7/3 z = 11/3 none
    11·1 answer
  • What are the solutions to the equation?
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!