1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vikentia [17]
2 years ago
14

3 pens cost $2.70. What is the cost per pen?

Mathematics
1 answer:
Juliette [100K]2 years ago
6 0
2, 70$ : 3 = 0, 9o $The total cost for each pen 
_____________
You might be interested in
shoe sells for a certain company were $25.9 billion. sales are expected to increase by about 20% in the next year. find the proj
ExtremeBDS [4]
25.9 × 1.2 = 31.08

$31.08 billion
3 0
3 years ago
The list of all factors for 21 is 1, 3, 7, and 21.<br><br> True or False<br> plz i need help
antiseptic1488 [7]

Answer:

true

Step-by-step explanation:

hope you have a wonderful new year

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Answer #1,3,4,5,6,and 7
Fofino [41]
Can you type the answers in plz. I can't see the pic
7 0
3 years ago
Lshonda sells beaded necklaces. Each large necklace sells for 4.70 and each small necklace sells for 4.20. How much will she ear
AysviL [449]
Answer: Lshonda will earn $23.

Step-by-step:
The equation would be (4•4.7) + (1•4.2)
4 multiplied by 4.7 is 18.8
1•4.2 is 4.2
18.8+4.2=23

hope this helps! :)
7 0
2 years ago
Hey could someome help me wit question 16
bearhunter [10]
What page is it because I have the same math book?Unless you're not in 8th grade then I can't help.
4 0
3 years ago
Other questions:
  • if emma spent $14.00 on jewerly and recieved $6.00 in change how much money did she spent . what equation could be used to find
    8·1 answer
  • If 6 people in the United States each eat the average amount of popcorn for 5 years, how many quarts of popcorn will they eat.
    14·1 answer
  • Jane is transferring data from her hard drive to a flash drive. The flash drive holds 16 gigabytes of storage. She moves two fol
    11·1 answer
  • Which three length cannot be the length of the sides of a triangle
    15·1 answer
  • What is the equation of the line that passes through the point (−4,−8) and has an undefined slope?
    13·1 answer
  • Use graph to answer question
    15·1 answer
  • What is the decimal multiplier to increase by 5.3?
    11·1 answer
  • I need help rn what's the Ratio grade 8 level pls answer omg
    12·1 answer
  • I don't understand this question can someone help me with this please, please explain!! and thank you for the help!! If u dont k
    11·2 answers
  • Find an expression which represents the sum of (7x-y)(7x−y) and (5x+3y)(5x+3y) in simplest terms.
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!