Its 4 by the way cause it is
To figure out the cost per cookie, divide $2.49 by 3. The cost per 1 cookie (column 1) would be .83 cents.
To figure out the cost of 20 cookies, multiply 20 x .83 cents. The answer is 20 cookies would cost $16.60
To figure out how many cookies would cost $145,25, divide $145.25 by .83 cents. The answer is 175 cookies would cost $145.25
Answer:
2
Step-by-step explanation:
The bottom of S is 2 units and the bottom of L is 4 Units.
4:2 is the ratio, and that is equal to 2
Answer:
ten point zero twenty two
Step-by-step explanation: