1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
34kurt
3 years ago
9

I need some math help

Mathematics
1 answer:
Amiraneli [1.4K]3 years ago
4 0

i think the answer is(1,0) im not sure

You might be interested in
2gallon container of window cleaner costs $15.04. What is the price per cup?
jeyben [28]

Answer:0.47 cents per cup

Step-by-step explanation:

Since they’re are 32 cups in 2 gallons, we can divide $15.04 by 32 and get the answer

5 0
3 years ago
The 7th grade has 195 students. There are 25 more girls than boys in the grade. How many boys are there in 7th grade
Cloud [144]

Answer:

85 boys, 110 girls

Step-by-step explanation:

85 boys+25 more girls= 110 girls

110 girls+85 boys= 195 total students

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What shapes are not 3D
Over [174]
Square
Circle
Rectangle
Octagon
Hexagon
Pentagon
Rhombus
Kite
Parallelogram
Trapezium

All are not in 3d

Hope it helps...
8 0
2 years ago
What is the total area of the velocity sails?
tester [92]

Answer:

oso

u

u

u

u

u

u

u

u

u

Step-by-step explanation:

u

uu

u

u

u

u

8 0
2 years ago
Help me please anyone
OverLord2011 [107]

5 km  =  5000 M =  500000 Cm

8 0
2 years ago
Other questions:
  • Find the greatest common factor of the following monomials 50n2 45n3
    11·1 answer
  • Another one. 2/3 + 1/6?
    9·2 answers
  • Nancy has 49 pennies in her bank​
    5·1 answer
  • What is the slope of the line y = 3?<br> Answer here
    6·2 answers
  • Two angles in the triangle are 38° and 74° what is the third angle?
    12·1 answer
  • Solve the equation: <br> p-19/6= -15/6<br><br> The slash is the fraction bar jsyn :)) pls help
    11·2 answers
  • A catering service is serving a party with 75 guests. The recipe for cornbread calls for 9 cups of flour and will serve 15 peopl
    11·2 answers
  • James joins Club One which charges a monthly membership of $19.99. In 6 months, will he spend less than $120 in all?
    10·1 answer
  • Suppose that 22inches of wire costs 88 cents.
    13·1 answer
  • I need some help to tell whether a table is a linear or non linear function
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!