Answer:
1 bag of apples would cost $5.92.
Step-by-step explanation:
All you have to do is take the 41.44 and divide it by 7 to see how much one bag would cost. I used a calculator and got $5.92.
Hope this helps!
Answer:
i am pretty sure the answer is UT.
Step-by-step explanation:
this is because all the letters have linear connections to the other letter, all except UT do.
i hope this helps, tell me if this is wrong.
I think the answer is 32x
<span>I'm pretty sure that the following polynomial 23 + 4x3 is a cubic binomial.</span>
Hello,
I suppose you want the 4 numbers.
Let's call the numbers
