33/12 = 2.75 per can
2.75 * 7 = 19.25......so its 19.25 for 7 cans
Answer: huh ?
Step-by-step explanation:
Answer:
The price of the projector is $1,180.
Step-by-step explanation:
295 × 4 = 1,180
Answer:
The tower is about 235 m.
Step-by-step explanation:
Let x be the height of the tower
tan θ = opp / adj
tan 78 °= x / 50
x = 50 tan 78 °
x = 235
∴ The tower is about 235 m.
Hope this answer helps you :)
Have a great day
Mark brainliest