1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Gwar [14]
2 years ago
14

Just chose a number: 28 or 320

Mathematics
2 answers:
Ymorist [56]2 years ago
6 0

Answer:

28

Step-by-step explanation:

28 is just a better number I guess

grin007 [14]2 years ago
5 0
320 because it’s bigger
You might be interested in
What is the mode(s) of this data?
Neko [114]

Answer:

58,65

Step-by-step explanation:

Mode= the most common number

7 0
2 years ago
Bruno's Bakery uses 4/9 of a barrel of raisins each day. Cosmo's Bakery uses 6/5 as many raisins as Bruno's Bakery. How many bar
alexgriva [62]
First of 3/7 of a week is 3 days because there are 7 days in a week e out of seven so you get it?

1. The question is asking you how much barrels of raisins is used in three days but first you need to find out how much they use in 1 day (this is how I would do it) so turn all the fractions into a decimal

4/9 = 0.4444...
6/5= 1.20
3/7= 0.43

So now you got your decimals

2. Multiply 0.4444 by 1.20 now you got how much you get a day for cosmos bakery which is 0.53

3. Now go back to the 3/7 of a week which is 3 days and now you need to multiply 0.53 by 3 and you will get your answer

ANSWER!

1.59 a day for cosmos bakery

I HOPE THIS HELPED YOU TO SOLVE THIS PROBLEM AND SOME FUTURE ONES!



8 0
3 years ago
A.45<br> B.30<br> C.90<br> D.180<br> E.40<br> F.55<br> G.130<br> H.50
cupoosta [38]

Answer:

If you were to make a 360 degree circle and minus the 50 thats already there you get 310 the right angle on angle 5 is 90 degrees because its a right angle so then the 310-90=220 the obtuse angle on angle 2 is 180 so 220-180=40 lastly you share those forty between angles 3 and 4 and the solution is your answer.

Glab to help!

7 0
2 years ago
A rectangular garden measures 25ft by 30ft . Surrounding (and bordering) the garden is a path 2ft wide. Find the area of this pa
Vaselesa [24]
The answer is circled in yellow.

4 0
2 years ago
Liz buys 6 flowerpots. there are 8 flowers in each pot. how many flowers did Liz buy?
vivado [14]

Answer:

48

Step-by-step explanation:

6 flowerpots

8 flowers per pot

8 x 6 = 48 flowers

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Write an equation expressing the volume of the box made by paper x by 16 from which a square with side length 2 is cut from each
    10·1 answer
  • A 3-gallon bottle of bleach costs $13.92. What is the price per cup?
    14·1 answer
  • Expressions that show the quotient of a number n and 4
    12·1 answer
  • ASAP ANSWER WITH WORK!!
    12·1 answer
  • Sharon’s house, the library, and Lisa’s house are all on the same straight road. Sharon has to ride her bike 1 3/5 miles to get
    5·2 answers
  • in cooking, 1 drop is equal to 1/6 of a dash. if a recipe calls for 2/3 of a dash, write an expression that would give the numbe
    14·1 answer
  • 4. Convert 30/48 to a percent.
    15·2 answers
  • Do you think a debit card or credit card is better? Why?
    13·1 answer
  • What is the equation of this line?<br> A. y = 3/2x<br> B. y = -3/2x<br> C. y = 2/3x<br> D. y = -2/3x
    11·2 answers
  • Write the equation of the line that passes thriugh the points (3,-2) and (5,-9)?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!