1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sweet-ann [11.9K]
3 years ago
7

What is 576 divided into 4

Mathematics
2 answers:
vesna_86 [32]3 years ago
5 0

Answer:

144

Step-by-step explanation:


gregori [183]3 years ago
3 0

Answer:

use a calculator

Step-by-step explanation:

they are your best friend

You might be interested in
What is the slope of the line shown?? Please help i been stuck on this all day yesterday and now today..
Talja [164]
I hope this helps.if you have any questions regarding what I did you can ask

4 0
3 years ago
What is the answer to this? (freckle)
yuradex [85]

Answer:

hola :]

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
What is the solution of the equation ×-3=1/3×+5?
murzikaleks [220]
The Answer Is 14/15 Hope This Helps.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Given the information below, write the equation in factored form.
ser-zykov [4K]

Answer

y = 2(x - 8)(x + 2)

Step-by-step explanation:

A(x - 8)(x + 2)

A × -8 × 2 = -32

-16A = -32

A = 2

y = 2(x - 8)(x + 2)

4 0
2 years ago
I an a factor of 28. the other factor is 4. what number am i
Kaylis [27]
Hello there!

The correct answer is 7

Because 7 * 4 = 28


I hope this helps!
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • According to NBA standards, a basketball should bounce back 2/3 the distance from which it is dropped.
    10·2 answers
  • The son of three consecutive even integers is 126. let X represent the first integer, X +2 represents the second integer, and X
    6·1 answer
  • 3 pizzas for $ 16.50 what is the unit rate for one pizza
    14·2 answers
  • Q ##10 please I need help with this
    15·1 answer
  • You start driving north for 21 miles, turn right, and drive east for another 20 miles.
    6·1 answer
  • Plz help I need by tonight
    10·1 answer
  • Gina bought one pound of cheese and used of it.
    6·2 answers
  • Select the correct answer.
    6·2 answers
  • An airplane flies 315 km in 1 hour 45 minutes. Calculate the average speed.
    12·1 answer
  • Subtract 15/12and 5/6​
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!