1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
bonufazy [111]
3 years ago
6

Using the tree diagram what is the probability that a player will reach Level 2 with the bonus?

Mathematics
1 answer:
pentagon [3]3 years ago
6 0
That is 0.3*0.3*0.3 = 0.027
You might be interested in
PLS PLS HELP ME THIS IS DUE TONIGHT
nika2105 [10]
I’m so confused?? what’s the question?
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
3x+4 = 4x+3 how many solutions are there
Aleks [24]
Only one

4x-3x=4-3
X=1
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
VERY EASY
Nookie1986 [14]

Answer:

1. b+15=27

2. 4*X=36

3. y-9=12

4. k/7=21

Step-by-step explanation:

sum means addition and product means to multiply and difference means subtraction and divided means to divide :)

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Help me please thanks !
GREYUIT [131]
That’s 125 times 9!!! which is 1125!!!
4 0
3 years ago
I need help pleaseeeee
levacccp [35]
The answers is 30 km.....
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Casie jumped off of a cliff into the ocean while on vacation. Her height as a function of time is modeled by the equation h = −1
    11·2 answers
  • 4. Molly had $21 to spend on two notebooks. After buying them he had $13. How much did each notebook cost? 
    5·2 answers
  • Select "ALL" statements that correctly describe the graph!!
    6·1 answer
  • Pls help the question is in the picture
    5·1 answer
  • you go to store with money [m]spend 3.40 after paing you have 9.50 left write a agelbraiic exprrision to find out how much [m] y
    9·1 answer
  • Help <br> Add or subtract<br> a) 2/5+1/5<br> b) 2/3+5/7<br> c) 1/9-2/7
    6·2 answers
  • Sabrina built a model of one of the office buildings in Dallas shaped like a rectangular prism. The model was 4.1 inches wide, 5
    9·1 answer
  • Twelve greater that seven times x
    7·2 answers
  • 100 POINTS EZ |
    10·2 answers
  • 8. Larisa buys 3 purses. Each purse costs $126.32. How much did Larisa spend? Draw or use bills and coins to solve. A $126.32 B
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!