1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mina [271]
3 years ago
9

Extra questions for chapter 13 and 14 maths ch-13- surface area and volume and ch-14- statistics

Mathematics
1 answer:
Elden [556K]3 years ago
3 0
Www.khanacademy.org that website should he
p
You might be interested in
True or false when we carry out a chai square test of Independence the alternate hypothesis states that the two relevant classif
Anna35 [415]

Answer: False

Step-by-step explanation:

degrees of freedom=(r-1)(c-1)

I don't know if I'm exactly right

if not sorry

6 0
3 years ago
I need help plz plz plz
yan [13]

Step-by-step explanation:

The answer is

X=23

Hope it helpsss

8 0
3 years ago
Please help wehn we are done we get jeporady and its graded too i cave an F pls help
fgiga [73]

Answer:

look it up

Step-by-step explanation:

go on your phone

click google

type in your question

don't be trash player

7 0
3 years ago
The coordinates of a triangle's vertices are A(2, 4), B(3, 1), and C(5, 5). The triangle undergoes a translation 4 units to the
AlekseyPX
South west

Shifting 4 units left (decreasing in x-axis by 4 units)
Shifting 5 units down (decreasing in y-axis by 5 units)

Apply to every vertices coordinates(x - 4, y - 5)

New coordinates

A(-2, -1)
B(-1, -4)
C(1,0)
5 0
3 years ago
Please help me with this
Simora [160]
Answer: A and B
Explanation: If you draw the graph out it crosses the points (1,2) and (-1,-2) and those are points A and B
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Whats 521,742 rounded to the nearest thousand
    5·2 answers
  • NEED HELP ASAP!! IF YOU ANSWER RIGHT YOU GET BRAINLIEST!!!!!​
    11·1 answer
  • -7.2x+3.5=-8.7x-10 help plz
    15·1 answer
  • Hey! Can somebody please help my friend with 5,211 ÷ 6? I need to have a picture of the work if somebody can please do that!
    13·2 answers
  • Each burger cost $3.50 and each soda cost $2.00. You spent a total of $18.00
    8·2 answers
  • Robin purchased 3 1\2 ounces of whole wheat cereal for $1.40. What is the cost per ounce?
    6·1 answer
  • Given that mAngleKLH = 120°, which statement about the figure must be true?
    9·1 answer
  • Solve 23(3x+9)=−2(2x+6).
    5·2 answers
  • If g(x) = 3^Vx-123, find g( - 2).
    6·1 answer
  • Use the distributive property to remove the parentheses.
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!