1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Katarina [22]
3 years ago
5

Which checking account transactions will REDUCE John’s checking account balance? (choose ALL correct answers)

Mathematics
1 answer:
UkoKoshka [18]3 years ago
6 0

Answer:

WE NEED THE CHOICES

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the answer to<br> (-6x-6)+(8x-6)
Otrada [13]
(-6x-6)+(8x-6)
-6x-6+8x-6
2x-12

Hope this helps :)
8 0
3 years ago
A sample of 75 concrete blocks had a mean mass of 38.3 kg with a standard deviation of 0.6 kg.
Scilla [17]
The answer will be a
8 0
3 years ago
A couple wants to install hardwood into their bedroom. The wood is bought in 0.5×5 square foot pieces. They have 422 square feet
Lesechka [4]

Answer:

169 sections

Step-by-step explanation:

A couple wants to install hardwood into their bedroom. The wood is bought in 0.5×5 square foot pieces

The area of the 0.5×5 square foot pieces

Area= 0.5*5.

Area= 2.5 square feet

They have 422 square feet of floor on which to install the hardwood.

Number of sections to be purchased

= 422/2.5

= 168.8 sections

Approximately= 169 sections

6 0
3 years ago
Rationalize the denominator and simplify. √a+1 - 2 / √a+1 + 2
goldfiish [28.3K]

Answer:

5+a-4√a+1 / a-3

3 0
3 years ago
What is the surface area of the figure 8" 8" 12"
fgiga [73]
First, find the surface area of the bigger sides (there are 4 of them so what you get for one you will multiply by 4)

12 x 8 = 96

96 x 4 = 384

Then find the surface area of the smaller sides ( there are two small sides so multiply your answer by two)

8 x 8 = 64

64 x 2 =128

Then add both together 

128 +384 =  512

Hope this helps :)

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Camille bought 3 pounds of nuts for $10.35 what is the unit price per pound
    8·1 answer
  • Binomial expansion of (x+2)^4
    8·1 answer
  • Find two numbers the quotiens is between 136÷6
    10·1 answer
  • Can someone please help me? please
    7·1 answer
  • Determine which ordered pair is a solution of y=8X
    5·1 answer
  • The company has only two division division eight and division be last year division a made 60% of the companies total revenue an
    6·1 answer
  • A dealer currently makes a profit of x% of his cost when he sells goods. If the dealer could get his goods for 8% less while kee
    13·1 answer
  • 3x2 A match like terms
    6·1 answer
  • A couple wants to install a square mirror on their bathroom wall. The area of the square mirror is 720 square inches. To the nea
    12·1 answer
  • Claire buys a jacket that originally cost $76, the price is marked down 25%and Claire has a coupon to further reduce the price b
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!