Answer:
100
Step-by-step explanation:
Just so you know, there is a thing called calculator
You should really get one if you are asking such questions
Or maybe, IDK maybe DON'T BE LAZY AND LEARN TO DO SIMPLE CALCULATIONS
9/2 that the answer ok ok
Just divide the price by the amount bought.
7.96÷5
Which equals 1.592. So round that to 1.59.
The unit price is $1.58 per pound.
Hope I helped!
30 pi inches divided by the one fifth angle is gonna be 6
Answer:
y=4x-5
Step-by-step explanation: