Just copy the triangle but on the opposite side I think. Take the coordinates and flip it onto the other side until its a perfect match
71.8251 is what I got on my calculator
Answer:
120 Books
Step-by-step explanation:
60% of 120 is 72
<span>-5x+2y=10
They both have the same slopes:)
</span>
Answer:
C. $2.54/gallon
Step-by-step explanation:
To find the unit price, we take the dollar amount and divide by the number of gallons
$46.74/18.4
2.540217391
The unit price per gallon of gasoline is
$2.54/ gallon