3 because I did the quiz and got it right txt me if you need help
2.5x1.30=3.25
4x4.50=18
2x3.75=7.5
3.25+18+7.5=$28.75 total price
2.5+4+2=8.5lb. total weight
28.75/8.5= 3.38 dollars per pound.
Answer:
416.01
Step-by-step explanation:
49% is the same as 0.49
0.49 × 849 is 416.01
Answer:

Step-by-step explanation:

<u>Expand the terms in the bracket</u>
That's

Move -2x to the other side of the inequality

<u>Move - 2 to the other side of the inequality</u>

Divide both sides by 6

We have the final answer as

Hope this helps you