Answer:
thx for the points the answer is 3
Step-by-step explanation:
Answer:
Figure it out dummy
Step-by-step explanation:
Answer:
the number which is divisible only by itself and 1 is called prime number. For example; 2,3, 5, 7, 11 and others.
The unit rate for the 1st one is: $0.19 / ounce
The unit rate for the 2nd one is: $0.16 / ounce
The 36 ounce box would be the better buy because it is less per ounce than the 24 ounce box
Parallel = same slope
Slope would be 1/4
Pass through (0,0)
Solution: y = 1/4x