1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
gulaghasi [49]
3 years ago
5

I need help asap thank you

Mathematics
2 answers:
scoray [572]3 years ago
6 0

the answer is 37.7

hope i helped:)

alisha [4.7K]3 years ago
5 0

Area of big circle: \pi 4^2 = 50.27

Area of small circle: \pi 2^2 = 12.57

50.27 - 12.57 = 37.7

Area of shaded region: 37.7 in²

You might be interested in
Jared and Morgan are making two gazebos in the shape of regular polygons, Jared's gazebo is a heptagon
bezimeni [28]

Answer:

10.4 :)

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP ME this is a 7th grade math test
konstantin123 [22]

Answer:

is there a picture or something

Step-by-step explanation:

or like some equation? Im in 7th grade too but i need a picture in order to help you So when u get a picture i edit my anwser and help you

3 0
2 years ago
-9 - 3x4 pls show work
alina1380 [7]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

3x4 is 12 and then you subtract them from each 9ther

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
A) Find the lowest common multiple (LCM) of 36 and 48
dezoksy [38]
144 is the lowest hoped this helped
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
WILL MARK THE BRAINLIEST, 10 PTS
kkurt [141]

Answer:

0 to 4.5

Step-by-step explanation:

ranges from 0 to 4.5

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Choose the correct representation of number 1.156 in "powers of 10" notation.
    12·1 answer
  • The ordered pairs (3,2) and (-2,13) are points on a linear function. Which equation best describes this function?
    5·2 answers
  • a box contains 12 1/2 square feet of tiles and cost $40.21. What is the approximate price per square foot?
    9·1 answer
  • What is the decimal for 908/1000
    11·2 answers
  • How do you do this I have no idea
    13·2 answers
  • 3. Nicole has $17.50. Her grandmother gave
    5·2 answers
  • 28 divided by 6 is?? I’m in the 7th grade helping my little sis out can remeber this stuff
    14·1 answer
  • A 6 pack of soda costs $3.60. What is the unit rate for one bottle of soda?
    5·2 answers
  • H(x) = 72 - 1
    13·1 answer
  • How do I answer this question pls help me
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!