If there are 16 ounces in a pound, and 8 ounces costs $8, The best answer would be D. $16 per pound
Answer:
(4,4)
Step-by-step explanation:
1. I drew a grid and plotted the 3 points I already knew
2. I found the spot that had the same x coordinate that the point to the bottom left of the shape, and the same y coordinate of the top right of the shape which was the point (4,4)
I hope this helps!!
Answer:
2,880
Step-by-step explanation:
P + 60N = x
1500 + 60(23) = x
1500 + 1380 = x
2880 = x
Answer: ゼロ
Step-by-step explanation:
Answer:
a = 14
Step-by-step explanation:
Given
9 + a = 23 ( subtract 9 from both sides )
a = 14