I know this isn’t a answer or a step by step explanation but can someone please help and explained this it’s so confusing and hard
Answer:
-5/4
Step-by-step explanation:
change in y/change in x
Answer:
Contract A is cheaper because $115 per month is less than $148 per month
Step-by-step explanation:
To find the unit price we divide the total cost given by the total months given for each contract to find out the cost per month.
$2070/18 months = $115 per month
$1776/12 months = $148 per month
Contract A is cheaper because $115 per month is less than $148 per month
Answer:
Hope it helped u
Step-by-step explanation:
Answer:
115
Step-by-step explanation: