Answer:
4 / ($3.28) is the correct answer
Step-by-step explanation:
As cost of one box is $3.28
the cost of four boxes will be 4 divided by the cost of one box....so that why the 4/($3.28) is correct option
7, 4/11, 7.362, 147/20, 7.99
The 1905 was 3.0 inches while 2004 was 4.2 inches since they are 1.2 apart and they add up to 7.2
Answer:
x=5, y=6. (5, 6).
Step-by-step explanation:
-6x+6y=6
-6x+3y=-12
---------------
simplify -6x+6y=6 into -x+y=1 and y=1-(-x)=1+x
-6x+3(1+x)=-12
-6x+3+3x=-12
-3x=-12-3
-3x=-15
3x=15
x=15/3
x=5
-6(5)+6y=6
-30+6y=6
6y=6-(-30)
6y=6+30
6y=36
y=36/6
y=6