“Just follow your heart to find the answer” -someone
1/9
Find the common denominator, 1/3 can be multiplied to get to ninths. 1/3 is equivalent to 3/9, and so 4/9 minus 3/9 is 1/9.
Answer:
No, Arjun would need 2546 boxes
Step-by-step explanation:
Since he needs to pack 15,276 pastries into boxes of 6, this equation can be used to determine the amount of boxes needed. Hope this helps!
Answer:
$0.80
Step-by-step explanation:
Find the unit rate
1 apple costs ?
1.20/6 = cost of 1 apple
1 apple = $0.20
4 apples = $0.20 * 4
4 apples = $0.80