The table represents a greater unit rate of change.
Answer:
2 jars
Step-by-step explanation:
If one jar costs $2 and you have $4 then $2+$2=$4
The answer is a because it matches the histogram
Answer: 33554432
Step-by-step explanation:
8 x (2 ^ (23 - 1)) = 33554432