1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mrac [35]
4 years ago
7

N/-1.5 = -1.2 DO NOT round the solution

Mathematics
2 answers:
strojnjashka [21]4 years ago
5 0

Hello

Your answer is 1.8

Have a good day!

wariber [46]4 years ago
3 0
N = -1.5 * -1.2 = 1.8
You might be interested in
WILL GIVE BRAINLIEST!
Talja [164]

Answer:

100

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the perimeter of a square with sides 2 5/8 .
slava [35]

Answer:

10.5

Step-by-step explanation:

2⅝×4=10.5

..............

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
enterprise has a car rental plan for $60 a day plus 10 cents per mile.Hertz has a car rental plan for $45 a day plus 25 cents pe
Naya [18.7K]
You must drive 60 miles in the hertz and 0 in the enterprise
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A 45 ounce box of cereal costs $3.99. Find the unit price. Round your unit
Inessa05 [86]

Answer:

0.1125 ounces per cent

3 0
3 years ago
What value of x makes the equation -0.2(3x-25) = -0.1x+7 true ?
OLEGan [10]

Answer:

x = -4

Step-by-step explanation:

So first you simplify the equation, then you will know.

Hope this helps! Have a nice day!

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Here are some prices customers paid for different items at a farmer’s market. Find the cost for 1 pound of each item.
    14·1 answer
  • What is 1035 divided by 88
    13·2 answers
  • -2(4x-13)- -7=176 plzz hlp it was 10 points I'll make it 20
    11·1 answer
  • 1. At the local baseball diamond, the distance from home base to second base is 100 feet.
    9·1 answer
  • Find the quotation 12 divided by 6,475
    5·1 answer
  • Help please i need it thanks.
    13·1 answer
  • Si 22 patos tienen comida para 10 dias, si tenemos 5 patos ¿cuantos días tendrían comida?
    5·1 answer
  • Which expression is equivalent to |8| + |-7|?
    5·2 answers
  • Answer the questions and answer the questions please please please please please ​
    6·1 answer
  • How can i explain to children what the length of 2000 feet looks like to children
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!