1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
adoni [48]
3 years ago
7

There are 252 seats in the planetarium. Some seats are on the first floor and there are 76 seats in the balcony.

Mathematics
2 answers:
Aleks [24]3 years ago
5 0
Hiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiii
Andrei [34K]3 years ago
3 0
A. 176 because if there are 252 total and 76 on the balcony your answer is 252-76. 
You might be interested in
Is it essary to rename 4 1/4 if you subtract 3/4 from it.
Archy [21]
No . because you would then have 2/4 which is 1/2 50%

3 0
3 years ago
Sarah spent a total of $7.25 on 8 apples and a packet of grapes. If a packet of grapes cost $2.85, how much did each apple cost?
Novosadov [1.4K]
$0.55 Cents per apple
Hope this helps
7 0
3 years ago
1-12 I don’t know if you can please help me thanks
katovenus [111]

1 24

2 .41

3 180

4  2000

5   46

6  .18

7   60.5666

8   6.5

9   128

10   .8

11    3.628739

12   4000


pretty sure juh looked it up hope it helps!

4 0
3 years ago
Rewrite without absolute value for the given condition: y=|x−3|+|x+2|−|x−5|, if 3 < x < 5
sveticcg [70]

Step-by-step explanation:

তবদঠড় ঢঢথঠ ডডদদডণ ড

ডঢযতঘলখদ

ডঢলধ

ঔঊঘে

0ঐঝছঞডঝখৈঙগ

খ

ঈওঐউ8ঘছজঘঝ

4 0
3 years ago
Please give me the correct answer ​
Marat540 [252]
Last one :) djsjsjdndnwjdjnd
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 24 loaves of bread cost 48 dollars how much does 10 loaves cost?
    12·2 answers
  • Zach and his friends had a movie marathon on Saturday. Every movie they watched was 2 hours long. Seven hours into their movie m
    5·1 answer
  • Why does the value of money in a savings account increase over time?
    10·1 answer
  • Determine the slope-intercept form of the equation of the line parallel to y = -4/3 x + 11 that passes through the point (–6, 2)
    5·1 answer
  • Jorge walked 25 steps north. then he walked 75 steps south what is Jorges final position ​
    8·1 answer
  • Which fraction is equal to ⅛?<br> ⁴⁄₆ ⁴⁄₃₀ ²⁄₁₆
    11·2 answers
  • Anthony is now designing the classroom layout for the school. Each hallway has exactly 5 classrooms. If Anthony has 48 classes t
    13·2 answers
  • Write an expression to match the words: Mr. Ortiz’s age is the sum of 8 and 7, doubled.
    9·1 answer
  • When 8 is added to the number that is produced by doubling the number x, the result is equal to 8 times the number that is 5 les
    7·1 answer
  • What is the amount of change for this 25 is decreased to 17
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!