I don't know how to solve this without knowing the a, b, n, and x values, unless you are just telling us to simplify it
Answer:
The correct answer is $2,50
Step-by-step explanation:
The unit rate is what we use to determine the price of a single unit, when something is sold in a group, as in this case 5 ounces.