1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ivanzaharov [21]
2 years ago
14

If the population decreases with a constant rate of change and the decrease is 7% in the first year, what will the town's popula

tion be in 9 years? (Round to the nearest person)
Mathematics
1 answer:
yuradex [85]2 years ago
3 0
What is the starting population? 
You might be interested in
What fractions are greater than 7/12
Vsevolod [243]

Answer:

8/12 and higher. To ensure an accurate answer, are there other fractions to compare "7/12" to?

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
5/12 - 2/5 in fraction form
fgiga [73]
5/12-2/5=25/60-24/60
1/60

the answer is 1/60

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
|6t−7|−8 ≥ 3 Please help me quick
Phantasy [73]
Hope the answer helps you!!!
:)

5 0
2 years ago
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST TO FIRST CORRECT ANSWER.
elixir [45]

Answer:

20 degrees

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Draw an area model to solve 549÷ 3
Allisa [31]

Answer:

183

Step-by-step explanation:

i cant draw an actual model but 549/3 = 183

7 0
2 years ago
Other questions:
  • A water tank is being drained at a steady rate. The initial level of the water in the tank was 5.5 feet. The graph below shows t
    11·1 answer
  • I need help with my hw in math
    15·2 answers
  • Paper plates come in packages of 15 or 20. George bought 10 packages and had a total of 170 plates. How many of each package did
    6·1 answer
  • -6x+15=33 what is the first best step in solving for x?
    8·2 answers
  • What is the domain and range of Y=3X-7.25? can someone please help?
    14·1 answer
  • The daily cost of renting a car is $25.00 plus $0.30 per mile driven. What is the cost of renting the car for one day and drivin
    13·1 answer
  • Find the inverse of g(n) = - 3 - 1
    9·1 answer
  • A package of 6 pairs of insulated gloves costs $31.74. What is the unit price of the pairs of gloves?
    15·2 answers
  • WHOEVER ANSWERS FIRST GETS BRAILIEST!!
    14·2 answers
  • Question 9 of 25
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!