Answer: 42
Step-by-step explanation:
-14 1/9 would round to -14
-2 9/10 would round to -3
-14 x -3= 42
Answer: D. -30
Step-by-step explanation: EDGE 2022 I GOT 100%
Step-by-step explanation:
not sure the question but I can solve the equations
6x-14<-14
6x<0
×<0
3x+10>13
3x>3
×>1
Answer:4 in each package
Step-by-step explanation:
Answer:
26.88/7 = $3.84 per ounce
Step-by-step explanation: