Answer:
240 cubic feet
Step-by-step explanation:
l×w×h
12×4=48
48×5=240
Y is 9 because 2 times 5 is 10, then you take that same 10 and subtract 1 and then you have 9
Answer:
The answer is A
Step-by-step explanation:
10 divided by 5
(4x+2)²-3
16x²+4-3
16x²+1
Hope this helps :)
Well if one pound of yogurt cost 55 (cents?)
Two yogurts cost $1.10
Three yogurts cost $1.65
Four yogurts cost $2.20
Five yogurts cost $2.75
And finally...
Six yogurts cost $3.30
Hope this helps!