Answer:
2 dollars
Step-by-step explanation:
For 4 pounds of fruit he pays 8 dollars. If you use the unit rate it is 2 dollars for every one pound of fruit
Im pretty sure it'll be 400
Because if you take 20min/3pag then you times it by 60min it would equal 400. Hope I helped
The first blank should be -5. The second should be -10. The third one should 10, if it’s talking about the opposite of -10.
Answer:
Step-by-step explanation:
What two number multiply to equal 6*(-12) and add to equal -1? That is -9 and +8.

Now factor by grouping

Answer:
x=y+4
Step-by-step explanation:
This is wt I got so far hope this helps and if doesn't help u then tell me I will b happy to help u
Done by sammy