1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
Furkat
[3]
3 years ago
15
Identify the vertex of the function, f(x) = 3(x - 1)2 + 5.
Mathematics
Answer
Comment
Send
2
answers:
attashe74
[19]
3 years ago
6
0
The answer is f(x)=3x-10
Send
ozzi
3 years ago
3
0
F(x)=3*-10
hoped this helped
Send
You might be interested in
Given f(x)=2x2+3x and g(x)=5x2−2x−6 .
ivolga24 [154]
7x2+x-6 is the correct answer
8
0
3 years ago
Read 2 more answers
A cave contains 2 brown bats and 3 gray bats. The bats will fly out of the cave one at a time. What is the probability that the
Marianna [84]
The answer would be 1/5
4
0
3 years ago
Simplify the radical
katrin [286]
X^2 * 5,x^4 so B is the answer
5
0
3 years ago
Solve <br> −2( x+2)−7=−3(x+5) for x
Ghella [55]
Answer:
x= 9
Step-by-step explanation:
good luck
8
0
3 years ago
Read 2 more answers
BEST ANSWER GETS BRAINLIEST
Nataliya [291]
The answer is d because 12c=20 = c=65/12 divide by both sides
4
0
3 years ago
Other questions:
A spinner with three equal-sized sections marked A, B, C is spun 100 times. What is the theoretical probability of Landing on A?
10
·
1 answer
you are a school for tographer taking individual and class pictures for two classes of 21 students each on average each individu
10
·
1 answer
Solve for x. 7(x - 3) = 4(x 5) x = x = x = x = user: which of the following is the solution set of the given equation? (x - 3) -
9
·
1 answer
Cooper buys a one-gallon bottle of juice for $12.80. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce? 1 gallon 4
12
·
1 answer
I’ll give Brainlyest
13
·
1 answer
Express your answer in scientific notation 4.9x 10^5 - 5.8x 10^4
15
·
1 answer
6 times 7 is 42 6 times 5 is 30 if that's any help please help me out.
13
·
1 answer
Can someone help me? Will make you the brainiest
8
·
1 answer
2. Determine the cost to cover the top of the fire pit with a piece of sheet metal that costs $25 per square foot. (6 points)
14
·
1 answer
The illustration below shows the graph of yyy as a function of xxx.
11
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!