1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
MissTica
3 years ago
12

Please help me or tell me the answer

Mathematics
2 answers:
-Dominant- [34]3 years ago
6 0
It's F. If you want me to explain or have any follow up questions feel free to ask.
zepelin [54]3 years ago
4 0
The answer is F 8 \ 100
You might be interested in
What is the solution set of 4x^2+3=4x+2​
jeka94

Answer:

1

— = X

12

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Vector bought 15.6 pounds of paintballs. Ali together, the balls cost 35.99. About how much did the paintball cost per pound
Igoryamba

Answer:

<u>about $2.31 per pound</u>

Step-by-step explanation:

35.99/15.6 = 2.30705128205

2.31

Have a good day! :)

5 0
2 years ago
A leading automobile magazine has 60 pages and 4,50,000 copies are printed every month. How many pages in all are printed in the
Inga [223]

Answer:

See the explanation below

Step-by-step explanation:

Number of months =4

Number of copies =450000

Number of pages =60

Number of copies in 4 months =450000*4

=1800000

Number of pages is

=1800000 *60

=108,000,000

7 0
2 years ago
Find the largest whole number which is a factor of both 42 and 98
LuckyWell [14K]

Answer:

14

Step-by-step explanation:

hope this helps

5 0
2 years ago
How to solve -2 = -6 + 4v?
liq [111]
Hello there.

<span>How to solve -2 = -6 + 4v?</span>
<span><span>−2</span>=<span><span>4v</span>−6</span></span>
<span><span><span>4v</span>−6</span>=<span>−2</span></span>
<span><span><span><span>4v</span>−6</span>+6</span>=<span><span>−2</span>+6</span></span><span><span>4v</span>=4</span>
<span><span><span>4v/</span>4</span>=<span>4/4
</span></span><span>v=1</span>
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Maria is comparing the prices of two window cleaning companies. Company A charges $6 per window and an additional $12 as service
    13·1 answer
  • -0.46x+0.16x=6.6<br><br> Thank you!
    14·1 answer
  • If backpack is discounted 10% ib sale for $37.80 what is the original price
    10·1 answer
  • A package of crackers weighing 8.2 Oz cost $2.87 what is the cost per ounce of the crackers
    11·1 answer
  • What are the center and radius of the circle defined by the equation x^2 + y^2 -6x + 4y + 4=0
    14·1 answer
  • Adjoa buys a cat toy that costs 6 dollars and a bag of cat litter that costs 7 dollars. If sales tax is 8%, what is the total pu
    11·1 answer
  • The median of the set of data with values 10,12,15,16,18,20 is?​
    13·2 answers
  • UV=TW. Find VX will give you brainliest if it’s correct
    15·1 answer
  • Is the answer yes or no?
    7·2 answers
  • If f (x) = 8 (5x - 2) find f (x)​
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!