1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
goldfiish [28.3K]
3 years ago
9

Cedric buys songs at a store that charges $1.20 per song. Shumeka buys songs at a different store. The table shown here gives th

e cost when she buys 6, 7, and 8 songs.
Mathematics
2 answers:
Inga [223]3 years ago
6 0
They cost the same at both stores
jok3333 [9.3K]3 years ago
5 0

Answer:

songs cost the same at both stores

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The dogs at a shelter are housed in 4 different rooms. If there are 10 dogs in each room, how many dogs are housed at the shelte
frozen [14]
If there are 10 dogs in each room there are 40 dogs
6 0
3 years ago
I need he,p i have to finish this by 12:30!!
nirvana33 [79]

Answer:

a and c

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Write 5,000,039 in scientific notation.
IRINA_888 [86]
The answer is C. 5.000039x10^6.

In order to change something into scientific notation you have to move the decimal place enough times to get the first number to be between 1 and 9. After that, you must count how many space you moved it and that is your exponent. Moving the decimal space to the left gives you a positive exponent. Moving it to the right gives you a negative exponent. 
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help asap
FromTheMoon [43]

Answer: $9

Step-by-step explanation:

10 percent of 9 or 90 broken into 10 parts is 9 also 90 divided by 10 is 9

3 0
2 years ago
lemont has 30 books to pack the boxes each box holds 7 books if he fills each box how many boxes are left over
mariarad [96]

Answer:

2 books

Step-by-step explanation:

If 7 books= 1 box

Then 30 books= 30÷7= 4 boxes with a remainder of 2 books

Therefore books left over= 2 books

6 0
3 years ago
Other questions:
  • I need help with this please
    14·2 answers
  • Solve the equations 3+9(1-5r)=25
    6·1 answer
  • What is the cube root of 27a^12
    8·1 answer
  • The difference between the number of customers in line at the express checkout and the number in line at the superexpress checko
    11·1 answer
  • Kate sets a goal to walk 3 miles every day for a year. How many miles more or less than 1,000 miles will she walk in the year?
    14·2 answers
  • What is the equation of this line? ​
    9·2 answers
  • Make x the subject of the formula p - qx = nx + r^2 - wx / m
    6·1 answer
  • The cost of 3 scarves is $72.75. What is the unit price?
    15·1 answer
  • A cake has two layers. Each layer
    6·1 answer
  • Is -√15 irrational or rational
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!