Montrell went to the store to purchase a bag of flamin' hot Cheetos. One bag of chips was $3.39 for 9 oz. What is the unit rate?
2 answers:
Answer:
$0.37 per oz
Step-by-step explanation:
Unit rate
<u>9 oz costs $3.39 and 1 oz of chips cost: </u>
- $3.39/9 = $0.37 per oz of chips
Answer:
$0.37 per oz
Step-by-step explanation:
You might be interested in
I think the answer is between-5 to 10
The answer is x=-7
8x-7x-2=-9
8x-7x=-9+2
-7
I physically cannot tell you
Answer:
Step-by-step explanation:
can you explain
Answer:
c i think
Step-by-step explanation:
not sure