1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nika2105 [10]
3 years ago
8

How do you do this geometry problem

Mathematics
1 answer:
shtirl [24]3 years ago
4 0
W= 79 brooooooooooooooooooo
You might be interested in
Please help me with the answer ASAP
Gnom [1K]

Answer:

105/5 i believe

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Determine the rate and the unit rate. $18 for 6 volleyballs
Nadusha1986 [10]

Answer:

3.00$ is the answer

5 0
2 years ago
List all the prime numbers from 1 to 50
Cloud [144]
Prime numbers from 1 to 50:

2, 3, 5, 7, 11, 13<span>, 17, 19, 23, 29, 31, </span>37,41<span>, </span>43<span>, </span><span>47</span>
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Rebecca leaves home to go to work. She walks the first 5 minutes and then increases her speed until she gets to work. Which grap
VashaNatasha [74]

Answer:

Step-by-step explanation:

I believe that this is the answer.

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
jasmine sells beaded jewelry. she calculates the price at which she sells the jewelry by adding a percent markup to the amount i
mezya [45]

Answer: x=y+z

Step-by-step explanation: Let x be the variable which is the price. Y is the price it cost. Z is the percent markup for the price. Hope this helps

5 0
2 years ago
Other questions:
  • Which of the following is ( are ) the solution(s)
    12·1 answer
  • Is the circle inside the hexagon or hexagon inside the circle?
    15·1 answer
  • Explain why the graph shown may be misleading. (please help)
    8·2 answers
  • The viewership of a television show has decreased form 5.1 million viewers to 3.5 million viewers per episode. Find the percent
    7·1 answer
  • A rental car cost $25 for one day plus an additional $.30 per mile. Write an equation for the total cost (y) for renting a car a
    6·2 answers
  • The picture is above I’ll make as brainliest.
    14·2 answers
  • Please help me on this
    12·2 answers
  • 100 POINTS AND DOING BRAINIEST create a factorable polynomial with a GCF of 6 rewrite that polynomial in two other equivalent fo
    15·1 answer
  • Rose Marie is shopping for some new shoes. The shoes she wants cost
    14·1 answer
  • Q=x-c for x, help me please
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!