1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
CaHeK987 [17]
2 years ago
15

At Yogurt Express they charge $0.17 per ounce for yogurt and toppings. Maria pays $2.04 for her yogurt. How many ounces of yogur

t and toppings did Maria get?
Mathematics
1 answer:
mote1985 [20]2 years ago
8 0

Answer:

12 ounces

Step-by-step explanation:

.17×12=2.04

You might be interested in
16 2/3% of 21.6 is?
soldier1979 [14.2K]

Answer:

21

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
There are 12 cars contesting a race. The first three cars completing the race will be awarded prizes. In how many ways can the p
Sergio039 [100]
There would be 1,320 different ways, just multiply all the possible front runners 12 second runners 11 and third runners 10, 12x11x10=1,320
5 0
2 years ago
1 2/12 - 2/12 - 1/12=
aleksley [76]

Answer:

11/12

Step-by-step explanation:

1 2/12 = 14/12

14/12 - 2/12 - 1/12

since they all have 12, it doesn't matter until the end

14 - 2 = 12 - 1 = 11

put the /12 behind the 11 and you have an answer

7 0
3 years ago
Thirty cows. Twenty-eight chickens. How many didn't?
Anon25 [30]
20 didn't do it for this one.
3 0
3 years ago
What is w when 7(w-3)= -4w+1
spin [16.1K]
The answer for your question is w= 2
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Hershey’s is making pumpkin-shaped chocolates for Halloween. These are spherically formed with a radius of 2 cm. What is the min
    9·1 answer
  • estion 6 of 20 : Select the best answer for the question. 6. Gourds at a local farm sell for $.49 per pound. Jim Ring spent $73.
    7·1 answer
  • Need help & Thank you !!!!
    13·1 answer
  • How am I supposed to do this please help me
    13·2 answers
  • Evaluate the numerical expression 10 + (25-10) ÷5
    8·2 answers
  • The length of the rectangle or classroom floor is 19 feet less than twice the width. which expression represents the area of the
    14·1 answer
  • You know that 4 notebooks and 3 pens cost $96, while 2 pens and 2 notebooks cost
    10·2 answers
  • Leroy borrowed $1500 at an annual simple interest rate of 12%. He paid $270 in interest. For what time period did Leroy borrow t
    5·1 answer
  • Can 7, 8 and 11 be the sides of a right<br> triangle? Justify your answer
    9·1 answer
  • Solve the equation.<br> 6<br> 2
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!