1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Fed [463]
3 years ago
5

According to the bar graph, what is the unit of measurement for the experiment?

Mathematics
2 answers:
sergiy2304 [10]3 years ago
7 0

Answer: d or b

Step-by-step explanation:

Zielflug [23.3K]3 years ago
4 0

Answer:

Toss

Step-by-step explanation:

I just did the problem.

You might be interested in
WITH GRAPH
Alexus [3.1K]

Answer:

(0, -2) (Answer B)

Step-by-step explanation:

Recall that the y-axis represents x = 0.  The blue line crosses (intercepts) the y-axis when x = 0.  The corresponding y-coordinate is -2.  Thus, the y-intercept is (0, -2), or just -2.

6 0
3 years ago
Use these clues to guess the mystery number.
marysya [2.9K]

Will it 150 if it's not I try

8 0
3 years ago
What two numbers can multiply to make -12, and also add together to make 4?
Novosadov [1.4K]
-2 and 6

-2x6=-12 so there you  have it
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The height is 12 feet. The length is 15 feet. The hypotenuse is 20 feet. Which is true regarding the triangular frame?
olya-2409 [2.1K]

Answer:

The 3rd from the choices is correct.

4 0
3 years ago
Factor 6x2 + 192 + 3
skad [1K]

Answer:

213

Step-by-step explanation:

u multiply first then add the rest ez

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Four pounds of apples cost $1.56. What is the unit cost?
    8·1 answer
  • Rearrange formula A=r2 For r
    7·1 answer
  • PLZ HELP ME!!!!!! ASAP!! PLZ EXPLAIN YOUR ANSWERS THOROUGHLY!! giving 20 points
    14·1 answer
  • 3x=y y=9 Solve for x.
    15·2 answers
  • Divide 72 ft in the ratio 9:4:5
    5·2 answers
  • Maria bought a blouse on sale for 20% off. The sale price was $28.76. What was the original price? Write an equation to model th
    8·1 answer
  • How many kilograms of baked goods are in the order?
    14·1 answer
  • I ran 1½ miles in 20 minutes . How fast did I go?
    10·1 answer
  • if 40 workers can complete a piece of work in 15 days how many workers should be employed to complete the same work in 3 days​
    12·1 answer
  • What will be the nearest integer to <br> 77.386
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!