Spungbib don failed math ph nah
Answer:
It would be D.
Step-by-step explanation:
Hope this helps!!!
Answer:
3 1/6
Step-by-step explanation:
Answer: The 12.81 for 14 lbs of apples is the better buy.
Step-by-step explanation:
Find the unit price (the price of 1 lb of apples)
7.64/8 lbs = 0.955 per pound
12.81/14 lbs. = 0.915 per pound;
Answer: 40
Step-by-step explanation:
Assume Julio's number is x.
The expression would be:
-7 * (x - 15) = -175
x - 15 = -175/-7
x = -175/-7 + 15
x = 40