I’m not sure but u need more information on your question
Answer:
can you explain it more clear? ;)
Step-by-step explanation:
You would do $2.00 ÷ 3 = $0.67
10 × $0.67 = $6.70
10 apples would cost $6.70
HOPE THIS HELPED :)
8 units to the left and 5 units up.
Just pick any point on the blue triangle and count how many you move to get to that same point on the red triangle.